Tartu 2024 avamine 26. jaanuaril - ligipääsetavus

 

2024. aastal kannab Tartu koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinna tiitlit. 26. jaanuaril toimuvad Tartus suurejoonelised avapidustused, millest on võimalik osa saada nii kohapeal kui ka teleülekande vahendusel. Sündmus on osaliselt ligipääsetav:

  • kohapeal on invatribüün (Vabaduse pst), invatualetid ja invaparkimiskohad;
  • kirjeldustõlge ja automaatsubtiitrid otseülekandel ETVs, algus kell 19;
  • viipekeelne tõlge otseülekandel Jupiteris, algus kell 19.

 

Avapidustused algavad Tartu Raekoja platsil kell 15 soojenduspeoga.

Õhtuhämaruses koguneme Emajõe äärde. Kell 19 algab avatseremoonia, mida kantakse üle ETV ja Jupiteri kanalil. Avalavastus „Kõik on kokku üks!” toob vaatajani loo, mis kõneleb inimeste, piirkondade ja ajastute omavahelistest seostest. Lavastus toimub Tartu jaoks sümboolsetel Emajõe kallastel ja jõe peal. Räägime Tartust: tõelisest ja utoopilisest, tulevikust unistavast ja minevikku mäletavast, energiast pakatavast, soojast ja turvalisest Tartust, kus on igaühe jaoks ruumi ja hea elada.

 

Lavastus “Kõik on kokku üks!” lavastaja on Taavi Tõnisson, dramaturg Eero Epner, kunstnik Kristel Maamägi ning koreograaf Olga Privis.

Esinevad: Trad.Attack!, Lonitseera, Sander Mölder, Elleri sümfonieti laiendatud koosseis ja dirigent Andres Kaljuste, Kammerkoor Kolm Lindu ja dirigent Valter Soosalu, Ülo Krigul, Shaté tantsukool, Tähtvere tantsukeskus, Salome eakate liikumisgrupp, Error-stuudio breiktantsugrupp, Aivar Kallaste ja paljud teised.

 

Pärast avatseremooniat liigub meelelahutuslik rongkäik Vabaduse puiesteelt ERMi, kuhu saavad pidulised sõita ka Släp! Kleepsubussiga (erikujundusega Tartu linnaliini buss, kuhu pääseb ka ratastooliga). Rongkäik stardib kell 20.30 Vabaduse puiesteelt. Eelisjärjekorras lubame bussi liikumisraskustega inimesed, eakad ja lapsed.

ERMi ees jätkub õhtu elektroonilise muusika peoga. 

 

Hea teada!

  • Invatribüün asub Emajõe ääres, Raekoja platsi poolsel kaldal. Pealesõit on Vabaduse puiestee kõnniteelt. Sõiduteelt kõnniteele liikumist võib takistada kõrge äärekivi ja piirdeaed. Invatribüünil on ratastooli- ja istumiskohad. 
  • Lähimad invatualetid Raekoja platsile ja pidustustele Emajõe ääres asuvad Tartu Turuhoones (Vabaduse pst 1) ja Tartu Kaubamaja (Riia 1) 3. korrusel. Liikumispuudega inimesed saavad tasuta kasutada invatualetti ERMis (A-sissepääs, 0-korrusel).
  • Lähimad invaparklad Raekoja platsile asuvad raekoja hoone taga ja Tartu Turuhoone juures (parkimisalade kaart), ole palun valmis esitama puudega inimese sõiduki parkimiskaarti. Kehtiv puudega inimese sõiduki parkimiskaart tagab tasuta parkimise Tartu linna tasulises parkimispiirkonnas. Eraparklates tuleb järgida kehtestatud korda. ERMis asuvad inva-parkimiskohad A-parklas. Parklasse pääseb puudega inimese sõiduki parkimiskaardi alusel. Rongkäigu ajal võib parklasse pääsemine olla ajutiselt takistatud.

 

  • Kirjeldustõlge ETV-s. Kirjeldustõlke kuulmiseks tuleb ülekande ajal sisse lülitada vaegnägijate helikanal. Tõlke koostavad Krista Fatkin ja Kai Kunder.
  • Viipekeeletõlkega otseülekannet on võimalik jälgida veebilehel jupiter.err.ee ja Jupiteri telerakenduses. Viipekeeletõlk on Keiti Verbu.
  • Kirjeldust- ja viipekeeletõlkega saate salvestusi saab hiljem järgi vaadata veebilehel jupiter.err.ee ja Jupiteri telerakenduses. 
  • Saatele on võimalik lisada kanaliseadetest eestikeelsed automaatsubtiitrid. Automaatsubtiitrid on reaalajas masina poolt loodud tiitrid, et suurendada vaegkuuljate ligipääsetavust. Lauludele automaatsubtiitreid ei kuvata.

 

 

Olete lahkesti oodatud!

Tartu 2024 avamise koduleht: https://tartu2024.ee/avamine

Tartu 2024 avamise Facebooki leht: https://www.facebook.com/events/204737012531895

Tartu 2024 avamise alakaart (kesklinn): https://tartu2024.ee/wp-content/uploads/2024/01/Avamine_kesklinna_kaart-2.png

 

 

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust lee.saarsen@tartu2024.ee või +372 5667 2037.