erivajadustega inimestele transporditeenus

Suurepärane uudis: erivajadusega inimesed said juurde uue transporditeenuse

 

MTÜ Tugitakso eesmärgiks on parandada transporditeenuse kättesaadavust erivajadusega inimestele, tõstes seeläbi nende üldist toimetulekut ja elukvaliteeti ning luues eeldused erivajadusega inimeste aktiivsemaks ühiskonnaelus osalemiseks. Oma eesmärkide saavutamiseks on organiseeritud koolitusi juhtidele, et nad julgeksid ja oskaksid erivajadusega inimesi toetada transporditeenuse osutamisel.

 

Tänaseks on Bolti Assist kategoorias töötavaid juhid, kes saavad pakkuda tuge, olemas ka Rakveres ja selle lähiümbruses. Assist kategooria teenus on mõeldud erivajadusega inimestele, eakatele, kuid ka näiteks kipsis jalaga inimestele või lapsevanematele. Autot tellides saab klient juhile sõnumi või telefonikõne vahendusel teada anda, millist tuge ta vajab. Ratastoolis klient saab teenust kasutada juhul, kui on suuteline ise ratastoolist sõiduki istmete liikuma (elektrilise ratastooli tarbeks kohandatud erisõidukeid ei ole veel võimalik tellida). 

Teenuse kasutamiseks tuleb laadida enda nutiseadmesse Bolt äpp ja sõitu tellides peab valima Assist kategooria.

 

Kui on vaja saada liikumisel abi Tallinnas ja Tartus, siis ka seal on olemas koolitatud Assist kategooria juhid. Tallinnas on lisaks Boltile võimalik tellida MTÜ Tugitakso poolt koolitatud Tallink Takso juhti. Seda juhti saab tellida erinumbrilt +372 640 8919.

 

Oluline on teada, et tavapärasele teenuse hinnale lisandub tasu toe eest. Oleme oma partneritele öelnud, et see võiks olla maksimaalselt 3 eurot ühe sõidu eest.