rakvere kroonimärgi pälvivad neli silmapaistvat inimest

 

Rakvere Kroonimärgi pälvivad neli silmapaistvat inimest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
18. veebruar 2021

 

Rakvere Linnavalitsus tunnustab tänavu linna teenetemärgiga nelja inimest. Rakvere Kroonimärgi pälvivad Eesti ja Rakvere linna tunnustatud sporditegelane Maie Tamm, kauaaegne rahvatantsuõpetaja ja pedagoog Maie Karus, staažikas ettevõtja Ilmar Uldrich ning pikaaegne ettevõtja Olev Puldre (postuumselt).

 

Rakvere linna teenetemärgid antakse tänavu üle 24. veebruaril linnavalitsuse valges saalis toimuval Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud pidulikul kontserdil.

 

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on Kroonimärk Rakvere linna kõrgeim tunnustus, mida antakse välja juba alates 1996. aastast. „Kroonimärgi saajateks esitatakse igal aastal erinev arv inimesi ja kahtlemata on valiku tegemine keeruline, sest väärilisi kandidaate jagub, ometi tuleb teha valik. Oleme püüdnud jõuda otsuseni konsensuslikult. Kahtlemata on kõik väljavalitud panustanud suurelt linna jaoks. Aitäh esitajatele ja tänu ning austusavaldus Rakvere Kroonimärgi saajatele!" märkis linnapea.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maie Tamm (Foto: erakogu).

 

Eesti ja Rakvere linna tunnustatud sporditegelane Maie Tamm pälvib Rakvere linna teenetemärgi pikaajalise panuse eest Rakvere linna spordivaldkonna edendamise eest. Aastate jooksul on Maie Tamm töötanud Rakveres kergejõustikutreenerina, kehalise kasvatuse õpetaja ja õppealajuhatajana ning tegutseb tänini aktiivselt ka kergejõustikukohtunikuna. Enam kui 15 aastat on ta olnud Rakveres kepikõnni harrastuse ja Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja võimlemisringi eestvedajaks. Samuti baseerub suuresti tema entusiasmile Rakvere spordiveteranide treeningute ning võistlustel osalemise korraldamine.